Дома Тагови посни ситни колачи

Таг: посни ситни колачи

ПОСНИ ЖЕРБО БОМБИЦИ: Најубавите ситни колачи, вкусни, брзи и лесни –...

Фото и рецепт: Нермина Јордамовиќ – според рецептот на Наталија. Неодолив вкус, без готвење, без печење, само три состојки – мелени ореви, мелени бисквити...

ПОСНИ БОМБИЦИ ОД ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: Многу вкусни, се топат во...

Од нашата драга членка Маца, повторно имаме нов и интересен рецепт за читателите на НМД: Брзи и едноставни посни топчиња од јаболка и ореви...

Проверено најдобар: оригинален рецепт за посно тоблероне

Рецепт и видео презентација на Љубица од Бебина кујна – посно тоблероне. Оригинален рецепт за домашно посно тоблероне, кое е толку вкусно што сите ќе...

Ем здрави ем вкусни топчиња од морков и портокали, од 1...

Фото и рецепт: Дубравка Рисек Овие ситни бомбици обично се приготвуваат за Божиќ бидејќи многу се декоративни и вкусни, за посни слави и други разни...

Жербо бомбици – ситни колачи со неодолив вкус, буквално се топат...

Ова е стар рецепт, а овие превкусни посни ситни колачи се застапени на мојата трпеза подеднакво и за посни слави, но и за секакви...

Посни колачи: 4 вида бомбици од една смеса – без печење...

Ова е еден супер рецепт за посни ситни колачи. Од една смеса можете да направите 4 видови топчиња кои имаат предобар вкус. Овие колачи...

Посните јагоди не само што се многу вкусни, туку и одлично...

На сите им се добро познати, а многумина веќе имаат рецепт за овие вкусни ситни колачи со изглед на јагоди. Со само неколку состојки...

Посни жербо бомбици, најубавите ситни колачи, вкусни, брзи и лесни –...

Фото и рецепт: Нермина Јордамовиќ – според рецептот на Наталија Неодолив вкус, без готвење, без печење, само три состојки – мелени ореви, мелени бисквити и...

Посни сусам коцки со мед, без печење, се прават пребрзо, идеални...

Главната состојка на овие колачи е печениот сусам кој дава многу добра и посебна арома. Потоа има чоколадо, мед, сечкани ореви и мелени посни...