Дома Тагови посни пивски кифли

Таг: посни пивски кифли

ПОСНИ БЛАГИ КИФЛИЧКИ СО ЏЕМ: Со мерак се прават, но и...

Може да ги послужувате како слатки кифлички или како мини кроасанчиња. Првиот рецепт е многу едноставен за овие благи, посни печива со џем е...

Овие фритули се прават со пиво и се пржат по 1...

Омилена закуска по старински начин, вака ни ги приготвуваа бабите и ќе не почастеа со неколку после ручек, а нас не ни беше доста...

Посни пивски кифли со џем од кајсии, прелиени со шербет и...

Многу вкусни кифлички кои се топат во уста. Потребни состојки: 600 г брашно 1 прашок за печиво 200 мл масло 200 мл пиво околу 200 г џем од кајсии или...