Дома Тагови посни кифлички

Таг: посни кифлички

ПОСНИ КИФЛИЧКИ: Остануваат меки и кога стојат со часови на масата,...

Tестото е преубаво искомбинирано со сите состојки во совршен сооднос. Се послужуваат на слави, посни или мрсни, без разлика јас и преку цела година...

Валентина: ПОСНИ кифлички, стојат по 3 дена без да се исушат,...

Се ближат славите и празниците, а на секоја трпеза мора да има кифлички. Покрај останатите традиционални македонски јадења, кифличките се вид на печива кои...

Посни кифлички со „лајт“ мајонез, половина си ги замрзнувам за да...

За да направите убави, вкусни и меки кифлички, а покрај тоа да бидат посни, постои еден мал трик за кој малкумина знаат. Без јајца...

Мал трик со кој посните кифли и други печива ќе ви...

Рецепт на Валентина Машковиќ. „За да направите убави, вкусни и меки кифлички, а покрај тоа да бидат посни, постои еден мал трик за кој...

ПОСНИ КИФЛИЧКИ КОИ СЕ СЕКОГАШ СВЕЖИ: Рецепт за меко тесто и...

Направете си ги овие посни кифлички, половина послужете ги, а другата половина замрзнете ги и ќе си имате постојано. Посно тесто кое веднаш се...