Дома Тагови посни грицки

Таг: посни грицки

СОЛЕНИ (ПОСНИ) ГАЛЕТИ-ТОСТЕРКИ: Замесете ги за 5, испечете ги за 3...

Во продавница може да се купат разно-разни солени грицки со широка палета на вкусови. Меѓутоа, сите знаеме дека индустриските грицки се преполни со тpaнc...

ПОСНИ СОЛЕНИ СТАПЧИЊА-ГРИЦКИ: Вашиот дом ќе замириса најубаво кога ќе ги...

Во секое време може да замесите обично тесто како за леб, да го развлечете во кора како за пица, да го исечете на стапчиња...

ПОСНИ СПИРАЛНИ СТАПЧИЊА: Толку многу се вкусни – штом почнете да...

Hевеpoјатно се вкусни, крцкави грицкалки... Единствена мана е тоа што се превкусни, па штом почнете да ги јадете, не можете да прекинете. Одлична закуска...

Посни солени пиварки со сусам – брзи, ровки и вкусни, одлична...

РЕЦЕПТ 1 Фото и рецепт: Мила Стојковиќ Прекрасни грицки за со пиво. Многу брзо се приготвуваат, само ги мешате состојките, замесувате тесто и вадите тркалца...