Дома Тагови посна торта

Таг: посна торта

Најкремастата посна нескафе торта

Тортата има многу добар вкус и изгледа доста декоративно, па вашите гости ќе мислат дека многу сте се потрудиле околу нејзината подготовка и дека...

Одлична посна торта со полнети јаболка, многу сочна и вкусна

Одличен избор за посни денови, тортата е полна со ореви и многу е сочна. Многу едноставно се приготвува од неколку убави цврсти јаболка. Потребно...

ПОСНА ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Во последно време ништо повкусно не сум пробала

I РЕЦЕПТ: Посна грилијаш торта, толку многу е вкусна, што сите ми побараа рецепт Потребни состојки за 2 кори: 1 чаша (200 мл) газиран сок...

Седум посни торти кои се приготвуваат за 15 минути, а трпезата...

ПОСНИ СОЛЕНИ ТОРТИ: готови се за 15 минути а трпезата ќе ви биде полна. Најбогатата слика на посна славска трпеза се солените торти кои...

Свечена торта без млеко и јајца – највкусната посна торта, кремаста,...

Рецепт и видео презентација на Ивана од “Шерпица” – Свечена посна торта. Торта без млеко и јајца, највкусната посна верзија. Многу ми се допаѓа тоа...

Посна торта за родендени, со газиран сок Струмка, вкусен чоколаден крем...

Фото и рецепт на Драган Страшеноски – Посна роденденска торта. Уште една посна креација за посна роденденска торта ни откри нашиот драг член Драган Страшеноски...

Нескафе торта: лесна и кремаста – совршена ПОСНА торта

Рецепт и видео презентација: Бокина кујна – Посна нескафе торта. Тортата има многу добар вкус и изгледа доста декоративно, па вашите гости ќе мислат дека...

Посна торта со суви сливи, банани, ореви, урми и рогач, многу...

Фото и рецепт: Mi Zlica – Посна, веганска торта со суви сливи. Ако сакате нешто вкусно, благо и ептен здраво, тогаш овој рецепт е вистинскиот...

Посна чоколадна торта со кафе – преубава комбинација со која нема...

Од оваа торта секогаш ми бараат едно парче плус, дури и оние кои не постат. Преубава комбинација од чоколадо и кафе со која не...

Посна овошна торта со медени кори

Рецептот за оваа прекрасна торта беше објавен од нашата драга членка Светлана Карапетровска во нашата и ваша група НМД рецепти. Фотографија и рецепт на Светлана...