Дома Тагови посна торта со мед и ореви

Таг: посна торта со мед и ореви

Посна медена торта со варена пченица, ореви и пиво

Необична, но многу вкусна посна торта со мед. Потребни состојки: 150 г сварена пченица или друга житарица 350 г ореви 500 г шеќер (200 г+300 г) 375 г брашно 250...