Дома Тагови посна салата

Таг: посна салата

ПОЛНО ТЕНЏЕРЕ ВКУСЕН РУЧЕК ЗА МАЛКУ ПАРИ: „Ова го правам веќе...

„Макароните приготвени на овој начин излегуваат многу вкусни, исто како да сте ги направиле со мелено месо. Ова посно јадење го правам веќе 10...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Направете ја за наредната слава...

Оваа салата со тестенини и печурки брзо се приготвува, многу е едноставна, а одлична е како додаток на посната славска трпеза, одговара со секакво...

ЛАДНА САЛАТА ВО ТЕГЛА: Одличен прилог за посните трпези, нема повкусна

Оваа салата преполна со витамини и витамини неопходни за силен имунитет, можете да си ја подготвите уште сега во поголема количина и да ја...

Оваа салата секогаш прва се јаде, посна, празнична и идеална за...

На секоја празнична трпеза салатите се едни од најомилените, бидејќи ќе се сочни, кремасти и изобилуваат со вкусови. Покрај тоа, совршено си одговараат со...

ПОСНА КРЕМ САЛАТА: Многу вкусна и заситна, совршена за посните кифли

Испробајте ја посната верзија на оваа салата според рецептот на Давор Панчевски кој користи посен мајонез за поврзување на сите состојки. Доколку не постите,...

ПОСНА РУСКА САЛАТА: Направете ја вака, па ќе биде дури и...

Оваа салата е една од омилените на славските трпези. Токму оваа празнична салата е претежно позната како мрсна, но подеднакво е вкусна и во...

3 ПОСНИ ПРЕДЈАДЕЊА: Брзо се приготвуваат, многу вкусни, а руската салата...

Посните кифлички и pycката салата се секогаш одлично решение за празнична трпеза. Ви предлагаме 2 посни ролата, едниот со спанаќ, другиот со ајвар. И...

Сочна и едноставна ПОСНА салата со компири и кисели краставички –...

I РЕЦЕПТ – Компир салата со моркови и кисели краставички – ПОСНО. Сочна и едноставна сталата која кај мене дома за час се изедува,...

Посна салата: „Сочна и едноставна салата од компир која за час...

I РЕЦЕПТ и видео презентација на Ивана од Шерпица - Компир салата со моркови и кисели краставички - ПОСНО.  Сочна и едноставна сталата која...

Најубавата посна салата – Мексиканска салата со туна готова за 5...

Рецепт и видео презентација на “CooKing” – Посна Мексиканска салата. Тоа е најубавата посна оброк-салата која многумина ја обожаваат. Одлична е за слави, родендени, Нова...