Дома Тагови посна грилијаш торта

Таг: посна грилијаш торта

ГРИЛИЈАШ ТОРТА ОД МОЈАТА МАЈКА: Посен рецепт, со многу чоколадо и...

Ова е една многу обожавана торта која прва зазема место на посните слави. Покрај славските колачи, оваа торта се јаде со брзина на светлината....

ПОСЕН ГРИЛИЈАШ: Неодолив вкус со ореви, прогласена за една од најдобрите...

Одличен колач кој се приготвува лесно и брзо, а сите го сакаат. Единствено што е потребно, е да се воздржите тортата да се олади...

ПОСНА ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Во последно време ништо повкусно не сум пробала

I РЕЦЕПТ: Посна грилијаш торта, толку многу е вкусна, што сите ми побараа рецепт Потребни состојки за 2 кори: 1 чаша (200 мл) газиран сок...