Дома Тагови посен сочен колач

Таг: посен сочен колач

БРЗ, ЕВТИН, СОЧЕН: Прелиен колач со сок, премачкан со џем и...

Посните оранж коцки ги испробав на слава и веднаш го побарав рецептот. Ги правев за мојата слава и во овој рецепт на Божиновски се...

Го направив взори, а кога се вратив од работа веќе беше...

Колачите со јаболка, кои одозгора се прелиени со шербет се чини дека се најбараните вкусни колачи кои се правеле децении наназад, а многу се...

БРЗ, ЕДНОСТАВЕН И ЕВТИН ЗЕБРА КОЛАЧ: Идеален за посни денови

Ви го предлагам овој исклучителен колач кој е совршен за посните денови. Јас ќе ви предложам и некои измени, за да добиете уште поубав...

Највкусната и најсочната “ЦРНА ПОСНА ТОРТА” со ореви

Ова е највкусната, најсочната посна торта со ореви и локум. Рецепт и видео презентација на Спасиќ Ема од Емилина кујна. Ова некогаш бил нарекуван...