Дома Тагови посен рецепт

Таг: посен рецепт

ПОСНИ ВАНИЛА КРОФНИ: Меки како памук, превкусни

Според составот на состојките овие крофни се посни, но доколку сакате можете да ги замесите и со млеко. Излегуваат доста, па јас секогаш приготвувам...

ПОСНИ СПИРАЛНИ СТАПЧИЊА: Толку многу се вкусни – штом почнете да...

Hевеpoјатно се вкусни, крцкави грицкалки... Единствена мана е тоа што се превкусни, па штом почнете да ги јадете, не можете да прекинете. Одлична закуска...