Дома Тагови Посен колач

Таг: Посен колач

Посно медено срце – го правев неколку пати, толку едноставен колач,...

Фото и рецепт: Danijela Coso – Најубавиот рецепт за посно медено срце. Доколку ви се пријаде нешто набрзина, посно а вкусно, тогаш овој рецепт е...

Посен колач со афион и кокос – лесен и едноставен рецепт,...

Фотографија и рецепт на Beti Josi (Klara boss). Кога е период на пости, менито е ограничено, но тоа не мора да значи дека не може...

Посен СНИКЕРС колач – готов е за 10 минути

Рецепт и видео прилог на Вкусни рецепти МКД– сникерс колач Колачот многу брзо се приготвува, а добивате десерт со полн вкус. Потребни ви се само...

Посен колач со мак – брз, се мери со шолја, се...

Фото и рецепт: Габриела Миленкоска Рецептот за овој превкусен и посен колач со мак ни го претстави нашата драга членка Габриела Миленкоска во нашата и...

Посен колач со џем од кајсии и ореви – се...

Фото и рецепт: Александра Шуманова Рецептот за овој многу вкусен посен колач ни го претстави нашата драга членка Александра Шуманова во групата НМД рецепти. Брзо...

Зебра посен колач готов за 20 минути, едноставен, брз и превкусен,...

Колачот е толку вкусен што ќе го приготвувате и во денови кога не постите. Едноставен и многу брзо се приготвува. Потребни состојки: 550 г брашно, 1 прашок...

Посни коцки од гриз и џем, мерки на чаша

Фото и рецепт: Јелена Митровиќ За мерка се користат јогуртни чаши од 180 г или 200 мл Потребни состојки: 2 чаши гриз 2 чаши брашно 1,5 филџан за кафе...

Еве еден од најдобрите посни колачи: толку сочен и вкусен, како...

Еве еден од најдобрите посни колачи. Подолу во текстот може да го погледнете и видеото за овој рецепт. Многу брзо се приготвува. Потребни состојки: 450-500 г...

Многу вкусен а едноставен посен колач со јаболка кој се топи...

Фотографија и рецепт на Сефка Ракиќ. Потребни состојки: 3 шолји рендани јаболка, 1 шолја шеќер или ½ кој не сака многу благо да му биде, 1 шолја масло, 1...

ПОСЕН И СОЧЕН КОЛАЧ – толку е вкусен што ќе почнете...

Многу вкусен колач, посен, се топи во уста. Потребни состојки: 350 мл свежо исцеден сок од портокал 4 супени лажици домашен џем од шипки (или по ваш...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"