Дома Тагови посен колач со јаболка

Таг: посен колач со јаболка

Ароматичен колач со јаболка (мрсен и посен): Брзо се прави, а...

Колачите со јаболка засекогаш ќе нè потсетуваат на старите добри времиња, кога нашите баби со брзина на светлината го подготвуваа овој колач кој ние...

ЕДНОСТАВНА ПОСНА ПИТА ОД ЈАБОЛКА НАБРЗИНА: Многу лесен рецепт за вкусен...

Не пропуштајте го овој многу лесен рецепт за брза пита со јаболка или овошје по ваш избор и желба. Овој колач може да биде...

ПОСНА ТОРТА СО ПОЛЕНТИ ЈАБОЛКА: Лесно се прави, а има врвен...

Оваа торта уште наречена „Туфахија“, е одличен избор за посните денови, полна е со ореви и многу е сочна. Може да се приготвува преку...

ПОСЕН КОЛАЧ СО ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: Вкусен десерт од состојки кои...

Секој рецепт кој ни е оставен во наследство од нашите баби - е извонреден. Нашите баби умееја од малку состојки да направат вкусни чyда....

КОЛАЧИ СО ЈАБОЛКА: Многу вкусни, едноставни и економични, ако не ги...

Три рецепти за одлични колачи кои брзо се приготвуваат, а имаат освежителен вкус. Направете си ги во следна пригода кога ќе ви дојдат гости...

ПОСЕН КОЛАЧ НА ВОДА: Најмиризливиот колач, кога почнува постот, на сите...

Овој посен колач без капка масло е погоден за постот на вода. Иако нема масло, колачот е вкусен и сочен, мек и мирисен. Треба...

Посен колач кој е многу сочен и вкусен, со јаболка и...

Рецепт и видео презентација на CooKing – Најсочниот посен колач. Многу вкусен, сочен и неодолив колач со јаболка и гриз. Не е “тежок”, напротив,...

Посен старински колач со јаболка, без матење, без јајца, од кој...

Фото и рецепт на Валентина Делиманчева Андреева – посен старински колач со јаболка. Рецептот за овој старински рецепт за лесно и едноставно приготвување на прекрасниот...

Посен колач со јаболка, ореви и карамел – брз, лесен и...

Фотографија и рецепт: Драган Страшеноски. Рецептот за овој прекрасен посен колач го објави нашиот драг член Драган Страшеноски во нашата и ваша група НМД рецепти....

Најубавиот прелиен посен сочен колач (со јаболка и ореви) – не...

Сигурна сум дека не сте јаделе подобар колач! Потребни состојки: 450-500 г брашно 500 г рендани јаболка 100 г мелени ореви 1 ванилин шеќер 1 лажиче прашок за печиво 1 лажиче...