Дома Тагови посен колач со афион и ореви

Таг: посен колач со афион и ореви

Посна пита со мак и ореви – преубав колач, прекрасно изгледа,...

Фото и рецепт: Дана Дробњак – Пита со мак и ореви. Потребни состојки: 250 мл газирана вода 1 лажица сув квасец 2 лажици шеќер 250 мл масло 600 г брашно за...