Дома Тагови погача со кисело млеко

Таг: погача со кисело млеко

НАЈМЕКАТА ПОГАЧА БЕЗ КВАСЕЦ: Брзо се прави, не се чека да...

Зар има нешто поубаво од тоа кога куќата ќе замириса на врела домашна погача, тазе испечена, мека, вкусна и топличка. А уште подобро е...

МЕКА ПОГАЧА КАКО ДУША-ГОТОВА ЗА 20 МИНУТИ: Тајната е во јогуртот...

Нема поубаво кога куќата ќе замириса на топол домашен леб или погача. Овојпат ќе ви претставиме два кратки и многу едноставни рецепти за мека...

Инстант брза погача со кисело млеко за 5 минути е готова...

Рецепт и видео презентација на Драгана Михајловиќ од Идеја за креативци “Направи сам” – Инстант брза погача со кисело млеко. Нема ништо поубаво од тоа...

Мека погача со кисело млеко која ќе ја имате на вашата...

Без квасец! Многу лесна подготовка... Потребни состојки: 300 г брашно, 3 јајца, 250 мл кисело млеко или густ јогурт, 150 мл млеко, 100 мл масло, 1 прашок за печиво и 1 лажичка...