Дома Тагови подуен стомак

Таг: подуен стомак

Напиток од две состојки кој брзо ги решава проблемите со стомакот,...

Доколку имате некаков стомачен проблем или пак, вишок килогpами од кои сакате што поскоро да се оcлободите, овој напиток ќе ви биде од голема...

Ако сте се прејале од скара и тулумби, еве што помага...

Експертите советуваат и дека треба да јадете зелена салата во комбинација со месо печено на скара, бидејќи помага да се неyтpaлизираат штeтните и потенциjaлно...

КАЛИУМ И ВОДА: Израмнет стомак за неколку часови

Нема полошо чувство од она кога ќе ги облечете вашите омилени панталони, а не можете да го закопчате до крај патентот или копчето на...

Познат и почитуван лекар советува: Овие едноставни правила ја елиминираат подуеноста,...

Благодарение на неговите совети, проблемите со лошата дигестија и храната која недоволно се сварила и прави проблеми во вашите црева, ќе стане минато. Познатиот...

4 Природни начини да спречите задржување на вода: Докторка откри како...

Понекогаш се случува организмот да задржи поголема количина вода која нам ни дава подуен изглед и многу неугодно чувство. Тоа може да се случи...

ОМИЛЕНОТО МАКЕДОНСКО ЈАДЕЊЕ: Нема да ви го подуе стомакот ако му...

Гравот подгответе на овој начин и заборавете на гасовите и „тежината“ во стомакот. Сите го сакаме гравот, не само поради неговиот вкус и текстура,...

ГАСОВИ: Кога стануваат проблем

Гасовите се неминовни, тие се основа на животот - од раѓањето до с мртта примаме, создаваме и емитираме гасови. Во спротивно, ќе престанеме да...

Го чисти дебелото црево за 7 дена: Напитокот од ананас и...

После една недела, ќе се чувствувате многу подобро, а исто така ќе намалите и на тежина. Количината на ток-сини на кои сме изложени секојдневно...

Најдобрата салата на светот за празнење црева – спречува гасови и...

Поголемиот дел од луѓето барем еднаш во животот почувствувале проблем со подуеност во стомакот. Подуеноста се дефинира како чувство на исполнет стомакот кој како...

Не сте дебели, но стомакот ви е подуен – рамен стомак...

Може и да не сте свесни, а да ја имате бактеријата хеликобактер пилори, спирална бактерија која го зафаќа дигестивниот систем, а која може да...