Дома Тагови плевел

Таг: плевел

НЕВЕРОЈАТЕН ДОМАШЕН РАСТВОР ПРОТИВ ПЛЕВЕЛ: Испрскајте еднаш и тревата веќе нема...

Плевелот е најголемиот проблем градинари и љубителите на убавиот и среден двор, а сега има решение со кое лесно ќе се отстрани и тоа...

Тревата упорно расте помеѓу бетонот: на овој начин засекогаш ќе ја...

Љубителите на цвеќето знаат колкав труд е потребно да се вложи за да биде градината убава и раскошна. Секоја билка бара свој простор за...

АКО ГО ВИДИТЕ ОВОЈ ПЛЕВЕЛ ВО ДВОР, НИКАКО НЕ ГО КОРНЕТЕ:...

Тушт или толчник (Portulaca oleracea) како што многумина го знаат, а најраспространета плевелна билка во светот, која има налегнати црвенкасти стебленца и дебели, меснати...

Нема веќе корнење на плевелот: ослободете се од несаканата трева во...

Љубителите на цвеќето знаат колкав труд е потребно да се вложи за да биде градината убава и раскошна. Секоја билка бара свој простор за...

Ви здодеа да го корнете плевелот: Направете домашен спреј од состојки...

Ако ви здодеа секојдневно да го корнете досадниот плевел, постои едноставно решение кое се крие во вашата кујна. Плевел се сите инванзивни билки кои лесно...

Руската билкарка Елена тврди: Овие три билки се дар од Бога!...

Руската билкарка Елена Федоровна Зајцева тврди дека најобичниот плевел може да не спаси од бројни болести. Таа се колни во три билки: “Бог буквално...