Дома Тагови плетенка со мелени ореви и суво грозје

Таг: плетенка со мелени ореви и суво грозје

ДОМАШЕН КОЗИЊАК (СО КОНЦИ): Ова се сите тајни за најпознатото велигденско...

За Велигден традиционално се подготвува слатка погача сплетена како плетенка, а во различни краишта се нарекува различно: козињак, козунак, милиброд или едноставно, велигденска погача. Особено...

Сочна плетенка со ореви и суво грозје, додека се пече, цела...

Оваа плетенка може ви се чини како малку неуредна, бидејќи нема правилна структура на плетенка, но има толку фантастично добар вкус, што ќе ве...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"