Дома Тагови пивтија

Таг: пивтија

ТРИТЕ ПРАСИЊА: Направете вкусна пивтија во шишиња и изненадете ги гостите...

Пивтиите со облик на прасе ќе бидат xит на вашата трпеза. Пивтиите се традиционално јадење кои може да се приготват со булјон и желатин,...

БЕЛА ПИВТИЈА СО ЈОГУРТ: Свечено предјадење кое секогаш цело се изедува...

Можеби се сеќавате на овој рецепт од амбалажата на кесичката со желатин, а уште многу одамна го приготвуваа нашите баби и мајки за некои...

Највкусната пача (пивтија) полна со колаген – а за оние што...

Пача или пивтија е вид јадење сварено од нозете или од главата на свиња или говедо. Пачата е традиционално јадење на Балканот, но и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"