Дома Тагови питички со сирење

Таг: питички со сирење

Пита со сирење како од локалната пекарница, брзо и многу лесно,...

Не го пропуштајте овој рецепт кој буквално се подготвува за 20 минути. Многу брзо и лесно. Питата е полнета со сирење, но филот може...

Замрзнати питички со сирење: Бев скептична да печам смрзнато тесто со...

Немојте да бидете изненадени од името на питата со замрзнато сирење. Името е многу соодветно, бидејќи оваа пита мора да се стави во замрзнувач, пред...

ПОЈАДОК-ФАНТАЗИЈА ЗА 20 МИНУТИ: Едноставен рецепт за питички со сирење, редовно...

Ќе бидете изненадени од едноставноста и леснотијата со која ќе ги приготвите овие вкусни питички-штрудлички со сирење. Брзи и лесни ќе ве освојат уште...

Брзи пирошки со пченкарно брашно и сирење – вкусни, однадвор крцкави,...

Запишете си го рецептот за овие брзи пирошки со сирење и пченкарно брашно. Многу се вкусни, однадвор крцкави, а одвнатре меки, не впиваат масло,...

СЕКУНДА РАБОТА: Едноставен појадок со малку намирници од фрижидерот

Не можевме да се одлучиме кој од овие два рецепти е подобар или дава повкусен резултат, па затоа ги објавуваме и двата одеднаш, бидејќи...

Пирошки со сирење – толку се вкусни што ги јадеме и...

Рецептот го добив од една колешка на работа и оттогаш редовно ги правиме дома, не знаеме за доста! Потребни состојки: 1 кг брашно сенаменско 1 свеж квасец 1...

Мојот денешен ручек- омилен на маж ми: брз и едноставен

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 500 г тенки кори за пита 250 г полномасно сирење 2 јајца Малку масло И уште 100 мл за пржење (опционо) ПОСТАПКА: Изматете ги јајцата со сирењето во пенаста...

Мали питички со сирење како пирошки кои се прават со готови...

Потребни состојки: 500 г тенки кори за пита 250 г полномасно сирење 2 јајца Малку масло И уште 100 мл за пржење (опционо) Постапка: Изматете ги јајцата со сирењето во пенаста...