Дома Тагови питата на тетка Мира

Таг: питата на тетка Мира

ПИТАТА НА ТЕТКА МИРА: Се прави речиси од ништо, тестото се...

Кога бевме деца често одевме на гости кај тетка Мира за да ја јадеме оваа вкусна пита. Мајка ми правеше слични пити, но ги...