Дома Тагови пита

Таг: пита

БРЗИ ПИТИ: На најлесниот можен начин, ова е рецепт за почетници…

БРЗИ ПИТИ: На најлесниот можен начин, ова е рецепт за почетници...Тестото се замесува од вода, млеко и брашно, па дури и не мора нешто...

Сочна пита со мелено месо и готови кори, брза и многу...

Сочна пита со мелено месо и готови кори, брза и многу вкусна, а тајната е во преливот...Кога ја правам сите дома се многу радосни...

Традиционална пита која се излева и пече, а подготовката трае 5...

Традиционална пита која се излева и пече, а подготовката трае 5 минути! Вкусна и заситна...Потсетете на овој стар рецепт кој го приготвуваа и нашите...

ДОМАЌИНСКА ПИТА: Корите крцаат а богатиот фил чури и шири неодолив...

ДОМАЌИНСКА ПИТА: Корите крцаат а богатиот фил чури и шири неодолив мирис... Најлесен рецепт, секој може да ја направи! Се прави тесто од вода...

Најдобриот рецепт за пита кој на сите им успева – се...

Најдобриот рецепт за пита кој на сите им успева - се топи во уста... Ако сакате нешто домашно што се прави брзо и лесно,...

ДОМАШЕН БУРЕК: Со овој рецепт секој може да го направи

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ за тесто: 600 г брашно, 8 г сол, 2 јајца, 300 мл млеко, 100 мл масло за премачкување. ЗА ФИЛ: 500 г...

НАРОДСКИ КАЖАНО – ПРАВА СЕЛСКА ЛИСНАТА ДОМАШНА ПИТА: Совршен рецепт

Домашна старинска пита, што би рекле народска пита или вистинска селска пита. Многу лесен начин да подготвите совршен појадок со чаша јогурт. Мирисот и вкусот...

БРЗА ПИТА СО ТИКВИЧКИ: Исечкајте ги на коцки, залијте ги со...

Оваа брза пита во секое време можете да ја приготвите и да ја послужите како предјадење или како главно јадење. Многу е вкусна и...

ГРИЗ ПИТА: Рецепт за кој не ви е потребна никаква вештина,...

Ако сте љубител на слатките пити направени со крцкави кори, а сочна и вкусна внатрешност, тогаш ова е вистинскиот рецепт за вас. Колачот потсетува...

МИНИ ПИТИЧКИ СО МЕЛЕНО МЕСО И ГРИЗ: Подобри од бурек, нема...

Испробајте ги овие мини питички со месо, подобри од бурек. Се приготвуваат со готови кори и затоа постапката е многу брза, а вкусот е...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"