Дома Тагови пита

Таг: пита

ПИТА СО ЈАБОЛКА „ТРИ ЧАШИ“: Лесна, едноставна, евтина и брза, додека...

Не пропуштајте го овој одличен рецепт и пригответе ја највкусната и најлесната пита со јаболка. Маж ми почна често да ја прави, а толку...

Рецепт за домашна пченкарна пита (ПРОЈА) каква што мама ја правеше...

Оваа пченкарна пита (проја) е одлична да се јаде послужена како предјадење, со мезе, или пак да се послужи како еден од главните оброци...

ПИТА СО СИРЕЊЕ ЗА 15 МИНУТИ: Со готови кори, а поубава...

Ова е наједноставниот рецепт за подготовка на пита, многу слична на бурек-питата, само што не е толку масна. Се филува со меко сирење и...

НАЈВКУСНИОТ ПРАЗЕН БУРЕК НАПРАВЕН КАКО ПИТА: Лесен рецепт со многу малку...

Не пропуштајте го овој лесен рецепт од Аурора и направете го највкусниот празен бурек - пита со најмалку намирници. Како што вели таа, ова...

Домашен бурек, подобар од бурекчилница: повеќе нема тајни – секој може...

Омиленото јадење и на млади и на стари: пита бурек со тегнети кори. После овој рецепт, повеќе нема тајни – секој може дома да...

РАСКОШ ПИТА: Со спанаќ, сирење и јајца, нема повкусна од неа,...

Оваа пита е толку многу вкусна и раскошна со изглед, што може да ја правите за секој ден за ручек, но и да пречекате...

ЌОРАВА ПИТА: Земаш парче, а не знаеш што те чека внатре

Ќорава пита или „пита со изненадување“ е познато јадење од босанските крашита, а основни продукти се пилешко месо и тесто. Различни парчиња месо се...

ВКУСНА ПИТА КОЈА ЧЕСТО ЌЕ ЈА ПРАВИТЕ: Едноставна, евтина и превкусна

За сите љубители на питите ова е еден одличен рецепт кој треба да си го запишете. Се приготвува многу лесно и едноставно, со готови...

ПИТА-ОРДЕВЕР ЗА 5 МИНУТИ: Свиткај, исечи и испечи – вкусно предјадење...

Се чини дека денес гостите повеќе ги ценат ордеверите отколку класично подготвените јадења за ручек од печено месо со гарнир. Ордеверите нудат разноликост во...

БАРОН ПИТА: Колку и да направам, никогаш не е доста, од...

Барон питата е една од најомилените брзи излеани пити. Неверојатно е мека и вкусна, па колку и да ниправам никогаш не е доста, секогаш...