Дома Тагови пита со месо

Таг: пита со месо

Маж ми лудува по оваа пита – рецептот мора да го...

Рецепт и видео презентација на Ивана од Шерпица - Пита со пилешко месо и моркови: „Мојот маж лудува по оваа пита! Овој рецепт мора...

Прелиена пита-бурек, нешто превкусно што сум пробала во последно време

Пробајте го мојот прелиен бурек, нема да ве разочара. Се приготвува толку многу лесно и едноставно, а крајниот резултат е мммм, не можете да...

Необично лесна пита без голема мака, со тесто кое се разлистува,...

Фотографии и рецепт на Гордана Јакшиќ. Питата се прави брзо и без голема мака добивате кори кои се разлистуваат. Како фил може да користите...

Пита со пилешко месо, вкусно, прсти да излижеш

Рецепт и видео прилог на: Cucina Facile Tashev – Пита со пилешко месо. Потребни состојки: 400 г брашно 140 мл млеко 120 мл топла вода 30 мл масло 1 кесичка сув...

Ме воодушеви оваа едноставна пита со готови кори – пробајте ја...

Питава ми беше љубов на прв залак: ви го подарувам рецептот што ги воодушеви и гостите. Потребни состојки: 500 г кори за пита, 1 средна главица...

Ролат пита со месо од готови кори, многу вкусна, мека и...

Оваа пита е многу мека, сочна и не е многу масна што е вообичаено за питите од месо. Многу е вкусна, а и следниот...

За утрешниот ручек направете мантии: Стар народен рецепт за многу вкусно...

Фото и рецепт: Сефка Ракич Мантиите се вкусшност еден вида пита со месо. Има фантастичен вкус, а за да се приготви потребно е малку повеќе...

Вкусен оброк за целото семејство а многу брзо се приготвува!

Пита со месо, прсти да излижеш! Потребни состојки: 500 г мешано мелено месо 1 кесичка фант за мелено месо 200 г шунка за пица, на ленти 200 г кашкавал...

Едноставна пита со совршен вкус…Штом го добив рецептот веднаш се најде...

Ручек - прсти да излижеш! Потребни состојки: 500 г кори за пита 1 средна главица кромид 500 г мелено месо по избор 3 средни компири Зачини по вкус, сол, вегета,...

Во оваа пита се вљубив после првиот залак, а ги воодушеви...

Многу вкусна пита. Потребни состојки: 500 г кори за пита 1 средна главица црвен кромид 500 г мелено месо по избор 3 средни компири Зачини по вкус, вегета, црн пипер За...