Дома Тагови пита со грозје

Таг: пита со грозје

Неодолива есенска пита со готови кори и грозје – традиционален рецепт...

Фото и рецепт: Рада Врбњанац – пита со грозје Многу вкусна блага пита со грозје со готови кори, ќе ве воодушеви вкусот. Потребни состојки: 500 г готови...