Дома Тагови пита со готови кори

Таг: пита со готови кори

Предлог за вкусна вечера која брзо се приготвува, кога немате време…

Може да замени и ручек, многу вкусно, а брзо и едноставно се приготвува. Многу добро предјадење, за сите пригоди! Потребни состојки: 500 г печурки 400 г шунка 3...

Баник со сирење од готови кори

Фото и рецепт: Зорка Јанчева Потребни состојки: 2 пакувања готови кори 1 калап сирење издробен и помешан со 3 јајца За премачкување на корите: -масло -газирана вода -малку прашок за печиво Постапка: За секој...

Убав БАНИК со готови кори и сирење

Многу едноставно а превкусно! Фото и рецепт: Блага Јованова Потребни состојки: 1 пакување готови кори, се делат по три кори за еден ролат За активирање на квасецот: 300 мл...

Пита со вишни – во моето семејство е омилена зошто е...

Сочна, слатка, прелиена со шербет, оваа пита е за вистински љубители на благото! Потребни состојки: 1 пакување готови кори 4 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша масло 1 чаша јогурт 1...

Оваа пита е толку вкусна и толку лесно се прави што...

Потребни состојки: 500 г готови кори 650 свежо сирење +- 1 јајце 4 лажици кисела павлака Сол по вкус+ За премачкување: 1 јајце 4 лажици масло 4 лажици јогурт Малку сол Постапка: Соединете го сирењето, зиматеното...

Пита со сирење, многу вкусна, брза подготовка

Потребни состојки: 500 г тенки кори за пита Смеса за натопување на корите: 100 мл масло 250 мл газирана вода 250 мл јогурт 5 јајца 1 прашок за печиво 500 г фета...

Пита со спанаќ, јајца, сирење и готови кори: наједноставниот рецепт што...

Питата многу е вкусна и брза за приготвување, лесна е за стомакот. Потребни состојки: 500 г тенки готови кори (со јајца) За фил: 600 г свежо кравјо сирење 4...

Најсочната пита со сливи и готови кори

Потребни состојки: 500 г кори за пита 1 кг сливи +- 4 јајца 1 шолја (од 300 мл) шеќер 1 шолја јогурт 1 шолја гриз 120 мл масло 1 лажичка прашок за...

ПИТА со блитва (спанаќ) и сирење – омилена во моето семејство

Потребни состојки: 500 г средно дебели кори за пита за фил: 2 китки блитва (во една има околу 5-6 големи листови блитва) 300 г сирење 3 лажици кисела павлака 3...

Само 2 минути подготовка и после печете – брза пита со...

Кога немате време, а ви се јаде нешто домашно и вкусно или пак ви дошле ненајавени гости - oвој рецепт е полн погодок! Потребни состојки: 300...