Дома Тагови пита предјадење за слави

Таг: пита предјадење за слави

СОЛЕН И УКРАСЕН РОЛАТ СО ГОТОВИ КОРИ: Рецептот на Сузе е...

Според моето долгодишно искуство кога станува збор за славите, најбарано и најбрзо потрошувано ми е секогаш предјадењето. На трпезата секогаш ставам погача, разни салати,...

ПИТА ЗА 10 МИНУТИ: Ова јадење прво се изедува на славите,...

Во продолжение може да го прочитате рецепт за многу вкусна пита, за чија подготовка се потребни само 10 минути. Шпанската пита со ајвар може...