Дома Тагови пита на вода

Таг: пита на вода

ПИТУЛИЦИ СО ВОДА: Се прават од готови кори, се печат во...

Брзи, вкусни и меки питулици кои се приготвуваат со готови кори и се печат во рерна. Се користи многу малку масло, што значи не...

Посна пита на вода – Оваа манастирска пита ќе ја јадат...

Поздрав драги пријатели, почитувани домаќинки и домаќини. Еве еден рецепт за оние кои постат, а ова е пита која може да се јаде и...