Дома Тагови пита без месење

Таг: пита без месење

Без срам ѝ отидов на сосетката да ја прашам што зготвила:...

Пред некој ден многу убав мирис ми дојде од соседната куќа во која живее мојата стара сосетка која постојано меси и прави најразлични специјалитети....

ПОГАЧА ЗА СРЕЌА И БЕРИЌЕТ: Без оклагија и стасување на тестото,...

Добар ден, добри луѓе. Денеска правам вкусно печиво со сланина и сирење! Има ли нешто подобро од меко,топло печиво свежо излезено од рерна. Ако нешто...

Не треба да знаете да развлекувате кори за да ја направите...

Испробајте го наједноставниот начин за правење на пита-бурек. Нема некој кој не може да ја направи, а вкусна е, прсти да излижеш. Не треба...

СКОПСКО ЛЕПЧЕ: се меша за 10 минути и се става на...

Рецептот го добив пред многу години од мојата кума и редовно го правам дома бидејќи на децата им е омилен појадок. Се прави толку...

„СИПАНА“ ПИТА ОД ЈАБОЛКА: Помек колач од овој не сте пробале,...

Рецепт и видео презентација на Домашни рецепти – Пита со јаболка. Ова е една старинска пита со јаболка, а се приготвува од многу малку...