Дома Тагови пишии од 3 состојки

Таг: пишии од 3 состојки

Секоја пишија излегува со големина на три обични, затоа го сакаме...

Пишиите се омилениот македонски појадок, а кога целата куќа ќе замириса на нив, сите се стрчуваат накај трпезата, да ги јадат, додека се топли....

КОГА ИМАТЕ САМО БРАШНО И ВОДА: Овој рецепт им враќа спомени...

Пишиите се омилениот македонски појадок кој редовно го подготвуваа нашите мајки, баби, тетки.. Се јадат во слатка или солена варијанта, а одлични се и...

ПОЈАДОК ЗА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО: Лепињи-пишии од 3 состојки, ги јадеме во...

Појадок од 3 состојки– лесен појадок, ужина или вечера за целото семејство. Рецепт од каналот Мој Агол. Доколку сте во потрага по лесен и...