Дома Тагови пирошки

Таг: пирошки

Најдобри се топли: Фини, вкусни пирошки кои се топат во уста,...

I РЕЦЕПТ и видео презентација на Том Филос - Вкусни, топли пирошки, рецепт кој мора да го испробате. Одлични се за појадок или вечера,...

Пирошки со феноменален вкус, на сите им успеваат, за 30 минути...

Многу вкусни, прави пирошки со вкус што ќе го паметете. Првиот рецепт се приготвува со тесто кое уште се нарекува и “лудо” тесто и...

Пченкарни пирошки многу вкусни за појадок или вечера, може да се...

Фото и рецепт на Верица Николиќ – пченкарни пирошки. Доколку одбегнувате пржење во длабоко масло и одлучите да ги печете во рерна, тогаш пирошките наредете...

Пирошки со сирење идеални за појадок или вечера, лесни за правење,...

Многу вкусни, прави пирошки, ќе ги правите многу често кога еднаш ќе ги пробате! Потребни состојки: 1 кг бело меко брашно, 300 м густ јогурт, 50 мл масло, 350...

Пица пирошки за моите внуци: Внук ми мѝ вели “Бабо, никогаш...

Фото и рецепт: Мара Стјепановиќ Шокиќ Тукушто се вратија од училиште и Внук ми мѝ вели: “Бабо, никогаш не сум јадел нешто така добро!” А...

Вкусни пирошки направени од палачинки, одлично празнично предјадење

Фото и рецепт: Даница Данче Стојева Повторно нашата драга Данче Стојева не изненади со овој прекрасен рецепт во групата НМД рецепти. Вака приготвени можете да...

Пексимети: Брзи воздушни перничиња со прашок за печиво – многу едноставни,...

Ако барате некој рецепт со кој ќе приготвите брз појадок, на вистинското место сте Потребни состојки: 500 г брашно, 1 прашок за печиво, 1 прстофат сол, 2 јајца, 200 мл...

РУСКИ ПИРОШКИ кои не впиваат масло: Меко тесто, свежо и до...

Вкусни, меки пирошки кои лесно се приготвуваат и во текот на пржењето не впиваат многу масло. Потребни состојки: 500 г брашно 3-4 варени компири 3 жолчки 80 г растопен...

Најбрзите мини пирошки со сирење без чекање да надојдат, готови за...

Потребни состојки: 250 г ситно сирење 1 јајце 1 лажичка сол или по вкус 1 прашок за печиво 300 г брашно и уште малку ако е потребно за замесување Постапка: Тестото...

Имам похувано палачинки на 100 начини, но кога го добив овој...

Ова е фантазија од палачинки, однадвор крцкави, а одвнатре пенасто меки...мммм Потребни состојки: -палачинки -Варена шунка -Кашкавал по ваш избор -кисели краставички -кисела павлака (или кајмак) -мајонез За похување: Јајца и лебни трошки...