Дома Тагови пиперки со лук и магдонос

Таг: пиперки со лук и магдонос

Пиперки за зима – 2 рецепти, не се знае кој е...

РЕЦЕПТ БР. 1. Пиперка за зима - салата во тегла со неодолив вкус! Мирисот на печени пиперки ме асоцира на зимница која обожавам да...

Не ја чекам зимата без овој рецепт… и не купувам пиперки...

Не ја чекам зимата без овој рецепт... и не купувам пиперки цел зимски период. Ќе ви го покажам основниот рецепт за 5 кг пиперки,...

Превкусни пиперки-филети со лук, готови за 24 часа

Превкусни пиперки-филети со лук, готови за 24 часа. Че ви претставиме две верзии, една со есенција и една со обичен бел оцет 9 процентен....

Маринирани пиперки во тегла – на македонски начин

Ние Македонците знаеме пиперките да ги приготвуваме на милион и еден начин, а ова е еден од тие начини. Потребни состојки: 50 црвени меснати пиперки, 250 мл...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"