Дома Тагови пиперки со кашкавал

Таг: пиперки со кашкавал

Пиперки полнети со сирење и јајца – уште еден испробан рецепт...

Многу вкусно јадење, особено ако сте љубители на пиперките... Потребни состојки: 7 пиперки 500 г ситно рикота сирење или некое друго ситно сирење, по желба 100 г горгонзола...