Дома Тагови пилешка супа

Таг: пилешка супа

ЧОРБА СО ПИЛЕШКИ ЏИГЕР: Здрава, вкусна и економична, една од најдобрите

Откако научив да ја правам оваа чорбичка, редовно ја има на нашата трпеза, а осбено ја сакаат децата и постојано ме прашуваат: „Мама, кога...

Со овој рецепт кнедлите за супа ќе ги правите мижејки: Убедливо...

„Често слушам дека девојките имаат проблем со подготовката на кнедли за супа, им се растурале, немале убав облик или биле премногу тврди.. Всушност, тајната...

Пилешка турска супа која го подига и закрепнува телото и му...

Иако изгледа многу едноставно за правење, мора да внимавате на одредени ситници, доколку сакате вашата супа да биде вкусна и да го извлече нутритивниот...

Најубавата чорба, по рецептот на мама: Витаминска, едноставна и многу вкусна

„Супа/чорба со пилешко е едно од јадењата кои мајка ми многу често ги подготвуваше и кои ги сакавме кога бевме деца. Како што многумина...

Предлог за НЕДЕЛЕН РУЧЕК – супа, похувано месо, полнет компир, медалјони...

Ова е предлог за за тоа како би можел да ви изгледа неделниот ручек во кругот на вашето семејство. Пилешка супа и похувани шницли...

Храна како лек: Зошто пилешката супа ја нарекуваат “Пеницилин”?

Пилешката супа има значително добро влијание врз прочистувањето на затнатиот нос, а помага и во намалување на слузта во белите дробови, како и на...

Домашна пилешка супа: вкусна и лековита

Фото и рецепт: Елисавета Георгијовска Потребни состојки: 1-2 пилешки копани варени 1 морков рендан на најситно 1/2 пакетче сув мешан зеленчук, а може и свеж врзоп магдонос фиде, вегета, сол...

ПИЛЕШКА КРЕМ СУПА: феноменална крем супа која сигурно редовно ќе си...

Супата е едно од најздравите јадења кои го топлат стомако и благопријатно делува врз цревата. Би требало секојдневно да јадеме супи, но за жал,...