Дома Тагови пилешка чорба

Таг: пилешка чорба

Свечена бела чорба за слави и празници – ја готвам редовно...

Рецепт и видео презентација на Ивана од  “Шерпица” – Свечена бела чорба за слави и празници. Секогаш варам полно тенџере, па чорбата ја јадеме два...

Кралица на чорбите – Бела чорба, вкус кој ќе ве освои,...

Рецепт и видео презентација на CooKing – бела чорба. Храна за душата и телото. Вкусна и кремаста бела чорба, кралица на чорбите. Многу е вкусна...

После оваа нема да правите ниедна друга – Пилешка чорба која...

Вкусна и здрава пилешка чорбичка, која сите ја сакаат. Идеалната работа кај чорбите е тоа што следниот ден се уште повкусни. Процесот на подготовка можете...

ЦАРСКА ЧОРБА со карфиол и брокула, здрава чорба која може да...

Исклучително здрава чорба, идеална за секој ден, како и за неделен ручек или некоја друга пригода. Потребно: Пилешко месо за супа (тоа се остатоци од пилешко,...

Бегова чорба, нема кој не ја сака оваа пилешка чорба зошто...

Многу вкусна и здрава пилешка чорба. Потребни состојки: 400 г кокошкино или пилешко месо, 200 г врзоп зеленчук за супа ( морков, магдонос, целер), 50 г путер, 50...