Дома Тагови пилешка чорба

Таг: пилешка чорба

ЧОРБА СО ПИЛЕШКИ ЏИГЕР: Здрава, вкусна и економична, една од најдобрите

Откако научив да ја правам оваа чорбичка, редовно ја има на нашата трпеза, а осбено ја сакаат децата и постојано ме прашуваат: „Мама, кога...

ОВА Е ТАЈНАТА ЗА КРЕМАСТА ЧОРБА БЕЗ ЗАПРШКА: Вкусен и хранлив...

Се чини дека денес домаќинствата ретко готват и се хранат со чорбеста храна. Поради недостиг на време најчесто се приготвуваат некои брзи јадења, смрзнати-одмрзнати,...

Со овој рецепт кнедлите за супа ќе ги правите мижејки: Убедливо...

„Често слушам дека девојките имаат проблем со подготовката на кнедли за супа, им се растурале, немале убав облик или биле премногу тврди.. Всушност, тајната...

Го најдовме оригиналниот рецепт за БЕЛА КАФЕАНСКА ЧОРБА : Совршена комбинација...

Нема ништо поубаво во овие есенски денови од топол оброк „на лажица“. Порано веселбите и свадбите беа незамисливи без послужување бела супа после „мезето“,...

Свечена бела чорба за слави и празници: редовно ја готвам и...

Рецепт и видео презентација на Ивана од  „Шерпица” – Свечена бела чорба за слави и празници. Секогаш варам едно полно големо тенџере, па чорбата...

Ја јадеме и ладна и топла, идеална чорба за лето со...

Рецепт на Ивана од каналот Шерпица Рецепти. Идеална чорба за летните денови, многу е лесна и едноставно се подготвува. Може да се прави со...

После оваа пилешка чорба нема да правите ниедна друга, зошто токму...

Вкусна и здрава пилешка чорбичка, која сите ја сакаат. Идеалната работа кај чорбите е тоа што следниот ден се уште повкусни. Се приготвува од...

Бела пилешка чорба со зеленчук, многу вкусна, лековита и заситна

Свечена бела чорба за слави и празници – ја готвам редовно и секогаш се тура уште една чинија. Рецепт и видео презентација на Ивана...

Најдобрата кафеанска пилешка крем чорба (оригинален рецепт), нешто највкусно

Добро утро драги пријатели, почитувани домаќинки и домаќини. После обилните јадења, главно од месо и сувомеснато, сметам дека за промена добро би ни дошло...

Свечена бела чорба за слави и празници – ја готвам редовно...

Рецепт и видео презентација на Ивана од  “Шерпица” – Свечена бела чорба за слави и празници. Секогаш варам полно тенџере, па чорбата ја јадеме два...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"