Дома Тагови пиле

Таг: пиле

Пилето само се одвојуваше од коските: Го печам малку поинаку, а...

Кај нас дома печеното пиле се јаде со сласт и се чека да се испече со нетрпение. Можам да кажам дека ни е омилено...

Рецепт кој ќе ве направи среќни – половина час, 3 состојки...

Се уморивте од комплицирани рецепти кои бараат многу време и напор? Тогаш ова е вистинскиот рецепт за вас. Ова пилешко ќе стане ваш омилен...

Пиле печено на стаклено шише – прсти да излижеш!

Посветено на мојот сакан брат Дејан, на кого не успеав да му го испечам ова вкусно пиле.... Потребни состојки:, 1 пиле, 1 пиво во стаклено шише. Сол сенф,...