Дома Тагови пиење вода

Таг: пиење вода

И водата може да дебелее ако ја пиете вака: Познат гастроентеролог...

Гастроентерологот проф. Д-р Радоје Додер неодамна говореше за проблемите во исхраната, за тоа каде луѓето најчесто грешат во комбинирањето на намирниците, зошто кај некои...

Нутриционистите откриваат: луѓето што пијат вода за време на оброк имаат...

Експертите препорачуваат да обратите внимание на тоа колку пиете вода и што е најважно КОГА – бидејќи водата пречи во правилната дигестија. Иако постои теорија...