Дома Тагови пегла

Таг: пегла

НЕ ВИ ТРЕБА ПЕГЛА: Со овој метод штедите и време и...

Не го читајте овој пост доколку сакате да пеглате! Сè уште читате? Во ред, тогаш ќе ви откриеме неколку испробани совети од Гоpење кои...

Вака ќе ги извадите белите дамки од чаша врз масата и...

На дрвените маси честопати може да се појават тркалезни, бели траги од чашите кои претходно стоеле тука, а некогаш е многу проблематично за нивно...

Неверојатна мудроштина како за неколку минути да ја исчистите пеглата

Денес со вас ќе споделам еден трик како на едноставен начин да ја исчистите пеглата кога случајно ќе ви загори од синтетичка најлон ткаенина,...

Даската за пеглање ја замотала со алуминиумска фолија: пеглањето е 3...

Овој трик беше претставен во шоуто на Д-р ОЗ, а доколку го примените ќе ви овозможи да ги испеглате алиштата многу полесно и побрзо. Доколку...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"