Дома Тагови печени питулици

Таг: печени питулици

ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА – НОВ РЕЦЕПТ ЗА ВКУСНИ ПИТУЛИЦИ: Отсега...

Поздрав до сите, се надевам дека сте добро. Денес ќе ви претставам еден нов рецепт за приготвување на меко тесто кое се разлистува и...

Традиционално јадење од Македонија: ПЕЧЕНИ ПИТУЛИЦИ – прсти да излижеш

На наше огромно задоволство, нашата драга Рада Крстевска нè потсети на ова традиционално јадење кое беше објавено во нашата заедничка група НМД рецепти. Фотографија и...