Дома Тагови печен ослич

Таг: печен ослич

Печен ослич: Мајка ми и свекрва ми го печат врз ситно...

После овој рецепт, повеќе нема да ја пржите рибата и нема да си ја валкате кујната, ниту ќе ви замирисува. Осличот излегува сочен, мек...

ЌЕ ГО ОБОЖАВАТЕ ОВОЈ РЕЦЕПТ: Ослич од рерна, најлесна подготовка на...

Конечно најдов начин да го подготвам осличот онака како што јас го сакам - сочен однатре, крцкав однадвор, а не е пржен во длабоко...

Онколошка диета: хранете се вака за никогаш да не добиете рак

Онколозите советуваат дека не постои рецепт за совршено здравје, но храната може да ни помогне да се чувствуваме подобро и да го намалиме ризикот...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"