Дома Тагови пастеризирани пиперки за зимница

Таг: пастеризирани пиперки за зимница

НЕ ЈА ЧЕКАЈТЕ ЗИМАТА БЕЗ ОВИЕ ПИПЕРЧИЊА: Прелесно се приготвуваат, како...

Не знам за вас, ама според мене, ако може да помине една зима без нив, тогаш тоа не е зима. Прелесно се приготвуваат, како...

Пастеризираните филети од пиперки приготвени на овој начин се многу вкусни...

Ако ги приготвите на овој начин, пиперките остануваат крцкави и многу вкусни. Рецептот е супер, брзо, лесно и вкусно – проверено добар! Потребни состојки: 2,5...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"