Дома Тагови пасиран компир

Таг: пасиран компир

Топчиња од компир – вакво нешто прекрасно не сте пробале

Многу вкусни, нежни топчиња од компир. Потребни состојки: 500 г компир, 250 мл вода, 80 г путер/маргарин, 120 г брашно, 2 јајца. Ќе ви биде потребно уште малку сол и...