Дома Тагови памук кифлички

Таг: памук кифлички

ПАМУК КИФЛИЧКИ: Најмекото тесто во светот!

Многу се вкусни, воздушести и навистина се меки како памук. Потребни состојки: 900 г брашно тип 500, 1 сув квасец (7 г), 2 јајца, 400 мл топло млеко, 180 мл...