Дома Тагови палачинки со ореви

Таг: палачинки со ореви

ПАЛАЧИНКИ СО ОРЕВИ: Додека трепнеш сè се изедува – најдобриот рецепт...

Обожавам сè што е со ореви, ама буквално, сè. Одамна ги немав направено на овој начин, зашто колку и да направам никогаш не е...

Превкусни запечени палачинки во млеко со ореви и шеќер

Потребни состојки: 3 јајца 300 мл млеко 200 мл кисела вода 300 г брашно 1 прстофат сол ½ лажичка шеќер на врв од нож прашок за печиво 3 лажици масло За наросување: 18 лажици...