Дома Тагови овошје

Таг: овошје

КОЕ ОВОШЈЕ СОДРЖИ НАЈМНОГУ ШЕЌЕР? Д-р Верослава Станковиќ советува со кои...

Во текот на летните месеци, овошјето и зеленчукот се незаменливи на нашето мени. Со доаѓањето на високите температури на организмот повеќе му е потребна...

Ако вака јадете овошје не сте cвесни колку му помагате на...

Одредени овошја имаат бројни здравствени придобивки, а еве кои особено треба да ги јадете за време на гоpeштините во лето. Не е потребно секогаш да...

ДР ПЕРИШИЌ ОТКРИВА КАКО МОЖЕТЕ ДА ГИ ОТСТРАНИТЕ ХЕМИКАЛИИТЕ ОД ОВОШЈЕТО:...

ДР ПЕРИШИЌ ОТКРИВА КАКО МОЖЕТЕ ДА ГИ ОТСТРАНИТЕ ХЕМИКАЛИИТЕ ОД ОВОШЈЕТО: Јаболката лупете ги, а грозјето мијте го барем половина час. Овошјето и зеленчукот...

Јулија нутриционистката: Поздрави се цедените сокови од самото овошје, но во...

Една чаша свежо иседен сок може да замени неколку порции овошје - тврди познатата нутриционистка од Русија. Концентрацијата на витамини и минерали во една чаша...

Кое овошје најмногу им годи на болните бели дробови и ги...

Дури и пушачите кои редовно консумирале јаболка и круши, станале поотпорни на хроничен бронхитис. Овошјето и зеленчукот, како што веќе е добро познато, многу е...

ДИЕТА – 3 кг за само 3 дена – ПРОВЕРЕНО УСПЕВА!

Во текот на оваа диета се јаде само сирово овошје, зелечнчук, ‘ркулци, семки и јаткасти плодови, плус здрави масла и мед. Се пие само...

Ја ставате лубеницата во фрижидер? Не сте свесни каква грешка правите!

Неодамнешното истражување кое го спроведе Американското Министерство за Земјоделие покажува дека сите ние кои лубеницата пред консумирање ја ставаме во фрижидер – грешиме! Имено, како...

Јаболките и праските на врвот: Кои намирници се најмногу, а кои...

Секоја година светската организација која работи под името Environmental Working Group (EWG) објавува список на овошје и зеленчук кои во себе содржат најмногу и...

Сите имаме во себе клетки на ракот – еве што треба...

За да се спречи, но и да се излечи ракот, треба најмногу да се обрати внимание на навиките. Здравата исхрана е многу важна. На...

Исфрлете само 1 намирница од исхраната и за 2 недели ќе...

Ова е најбрзата диета за рамен стомак, која за разлика од другите брзи диети, има позитивни ефекти врз вашето здравје. Прашајте било која жена за...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"