Дома Тагови оток во нозете

Таг: оток во нозете

Овие природни лекови помагаат при уморни нозе, варикозни вени и подуеност...

Колку повеќе јадете сливи и кајсии, толку поголеми придобивки ќе имате за вашето здравје. Во денешниот рецепт кој е наменет првенствено за варикозни вени,...

ВЕЖБА ЗА ПРОШИРЕНИ ВЕНИ И ОТЕЧЕНИ, „ТЕШКИ“ НОЗЕ: Може насекаде да...

Оваа едноставна вежба за проширени вени помага да се намали притисокот кај отечените нозе. Отекувањето на нозете е предизвикано од акумулација на премногу течност...

Потребни ви се 2 состојки да го намалите притисокот, силната главоболка...

Главоболката е една од најчестите тегоби при обраќање кај својот матичен лекар. Иако знаат да бидат навистина исцрпувачки, болни и непријатни, сепак поголемиот дел...