Дома Тагови оризова вода

Таг: оризова вода

СОН НА СЕКОЈА ЖЕНА: бујна коса која брзо се расчешлува и...

Густата и бујна коса е сон на секоја девојка. Ако имате проблем со опаѓање на косата, можеби веќе сте се откажале од идејата дека...

ВО ОВА Е ТАЈНАТА ЗА СОВРШЕНО ЛИЦЕ: Зошто Јапонките си го...

Сигурно сте го забележале нивниот порцелански тен и нежна кожа како кадифе. Азијатките важат за едни од најнегуваните жени. Но, на што се должи...

Еве како оризовата вода ја спаси мојата коса – проверено и...

Рецептите и производите за бујна и поздрава коса секогаш изгледаат како скапи препарати кои се продаваат во мали количини. Секоја жена се одликува по...

Еве што и направи оризовата вода на мојата коса – резултати...

Последниве години популарен стана методот за обновување на косата со ферментирана оризова вода. Многумина го испробаа и презадоволни се со резултатите. Подолу можете да го...

Хит техника за брзо растење на косата: метод кој потполно ги...

Овој метод одамна се користи во Азија. Имено, таму оризот го варат во многу вода, а откако ќе го процедат, водата ја користат за...