Дома Тагови орасници на старински начин

Таг: орасници на старински начин

НАЈПОЗНАТИОТ СЛАВСКИ КОЛАЧ – ОРАСНИЦИ: Само 3 состојки, многу лесно и...

Орасниците се еден од омилените колачи на сите генерации, не само поради примамливиот вкус, туку и поради нивната оригинална текстура. Кога ќе ги гризнете,...

Колку подолго стојат толку се поубави: 3 традиционални ПОСНИ КОЛАЧИ за...

3 ТРАДИЦИОНАЛНИ ПОСНИ КОЛАЧИ: задолжителен дел од трпезата за Свети Никола. Без разлика што оваа година празникот го славиме само со семејството, трпезата за...

Рецепт за СТАРИНСКИ ОРАСНИЦИ И КРЕШЕНТИ, фини и вкусни, а излегуваат...

Бабини орасници кои се прават од само 4 состојки – многу едноставно, многу вкусно Поедноставно, а повкусно од ова не можете да најдете. Едноставно се...

Најубавиот рецепт за ОРАСНИЦИ и РУЖИЧКИ СО ОРЕВИ: Се топат во...

Првиот рецепт е за ружички со фил од ореви, а вториот е многу едноставен рецепт за орасници, кој се приготвува само од неколку состојки....

ЧУПАВИ КИФЛИЧКИ – ОРАСНИЦИ: Се топат во уста, брз и одличен...

Многу се вкусни и едноставни за подготовка, одличен рецепт...Поедноставно а повкусно од ова не можете да најдете. Едноставно се неодоливи! Слатки, вкусни, се топат...

Орасници на старински начин, се прават од 2 јајца, 180 г...

Фото и рецепт: Славица Николиќ Потребни состојки: 2 јајца 180 г шеќер 300 г мелени ореви + сечкани за валкање Постапка: Изматете ги јајцата со шеќерот додека тој да се...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"