Дома Тагови охридско макало

Таг: охридско макало

МАКЕДОНСКО МАКАЛО: Највкусниот намаз од лук како мајонез

Рецепт и фотографија на Драгана Ѓорѓевиќ. „Ова е намаз со лук. Макалото со лук е традиционално македонско јадење. Порано се подготвуваше во дрвен сад...

Лукот како лек против воспаление и инфекција на белите дробови: Еве...

Лукот е најсилниот б орец против бактериите кои предизвикуваат ризични инфекции, а еве колку чешниња е потребно да изедеме во текот на еден ден....

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"