Дома Тагови оброк

Таг: оброк

НАЈБРЗИОТ И НАЈВКУСЕН ПОЈАДОК (ВЕЧЕРА): 20 години го правам по овој...

Ова е најбрзиот и највкусниот појадок на сите времиња, со него одново и одново ги воодушевувам моите најмили, а некогаш го приготвувам и за...

Како да ја “изедете” новогодишната елка?

Новогодишната елка не е само убава декорација, туку и вистинска домашна аптека. Рускиот билкар Димитиј Јуровски советува: не фрлајте ја елката после празниците. Подобро...

Најдовте влакно во супата? Или можеби мува? Еве што велат експертите

Се разбира, ужасно грозно е кога во вашата чинија ќе најдете инсект или влакно од коса. Но дали знаете, дали е тоа опасно за...

Пред секој оброк јадете јаболко – ќе ги стопите масните наслаги!

Јаболкото е овошје чии корисни и здрави својства ги потценуваме и често забораваме. Јаболкото е особено познато по тоа што ги штити забите и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"