Дома Тагови Облози од зелка

Таг: Облози од зелка

Облозите од зелка се најдобриот лек против отоци на нозе, а...

Облози од зелка како лек: еве што ќе се случи ако ги ставите на гради, нозе, раце или врат! Колку е здрава оваа билка говори...

Завиткајте ги нозете со зелка кога имате болки во зглобовите

Зелката е зеленчук од семејството Brassica и има широк спектар на лековити својства. Изобилува со фундаментални хранливи материи и минерали кои се од суштинско значење...